Biežāk uzdotie jautājumi

Visi siltumsūkņi paredzēti vasaras sezonā dzesēt ūdeni. Ir jāizvērtē vai esošā apkures sistēma ir paredzēta auksta siltumnesēja (ūdens) pārvadei pa cauruļvadiem (vai apkures caurules izolētas).

Var integrēt saslēdzot paralēli vai atsevišķi ar esošo apkures sistēmu (malkas, gāzes un granulu katliem).

Apkurināt var, bet siltums katrā telpā (jo tālāk no iekārtas) var atšķirties par vairākiem grādiem, kas var sagādāt nekomfortablu vidi.

Ja ir neliela apsildāma platība un nav ierīkota radiatoru sistēma, tad piemērotāks būtu gaiss-gaiss siltumsūknis. Ja ir liela apsildāmā platība un ir esoša centralizēta apkures sistēma, vai tā tiek plānota, tad piemērotāks būtu gaiss-ūdens siltumsūknis.

Ieteicams 1 reizi gadā, ja tikai darbojas 1 režīmā (sildīšana, dzesēšana). Ja izmanto nepārtraukti mainot režīmus 2 reizes gadā (Pirms sezonas (pavasaris – rudens)).

Siltumsūkni var izmantot dzesēšanai.

Starp kondicionieri un siltumsūkni atšķirība- siltumsūknis domāts vairāk sildīties ziemas periodā.

Kondicionieri nevajag slēgt ārā ejot prom no mājām, jo jūsu prombūtnes laikā telpa sāk uzsilt un ieslēdzot kondicionieris patērē vairāk elektroenerģiju.

Kondicioniera ražotājs, kondicioniera specifikācijā norāda minimālo un maksimālo elektroenerģijas patēriņu stundā pie konkrētā režīma. Atkarīgs no ēkas siltuma uzņemšanas un kondicioniera darba intensitātes.

Kondicionieris ir jāizvēlas pēc atdzesējamās telpas platības. Atdzesējamās telpas ir vienādas ar 1kw saražotā aukstuma (kondicioniera darbība dzesēšanas režīmā). Jāņem vērā objektus, kas telpā izstaro papildus siltumu, kā arī lielus logus dienvidu pusē un mansarda stāvu.

Neatradi atbildi? Sazinies ar mums